Porto-Monaco, 3-0, mert „kiscsapatok” döntőztek
Barca-Arsenal, 2-1, még Ronaldinho varázsolt
Inter-Bayern, 2-0, Mourinho megint odaért
Barca-Mu, 3-1, tiki-taka 2.0

Free polls from Pollhost.com

Friss topikok

Címkék

1984 (1) 1993 (1) 1994 (1) 1995 (1) 1996 (1) 1997 (1) 1998 (1) 1999 (1) 2000 (1) 2002 (1) 2005 (1) 2012 (2) ajax (2) bajnokok ligája (1) barcelona (1) bayern münchen (1) bayer münchen (1) beckham (2) bl (12) boli (1) capello (1) cech (1) chelsea (2) cruyff (1) del piero (1) döntő (2) dortmund (1) drogba (1) ferencvaros (1) gerrard (1) hosszabbítás (1) isztambul (1) juventus (3) kluivert (1) kopunovics (1) kuntics (1) leverkusen (1) lisztes (1) litmanen (1) liverpool (2) manchester united (1) marseille (1) mijatovic (1) milan (3) müller (1) porto (1) real madrid (2) redondo (2) ricken (1) riedle (1) robben (1) roma (1) seedorf (1) sheringham (1) valencia (1) van basten (1) van gaal (1) vincze ottó (1) will (1) zidane (1) Címkefelhő

Archívum

Ilyen gyors gól nincs is

LiveInfo 2012.05.15. 16:40

1997. május 28. A Borussia visszavágott a négy évvel korábbi UEFA-kupa döntőben elszenvedett kettős vereségért. Igaz, Jürgen Kohler, Andy Möller, Paolo Sousa és Julio Cesar már a német csapatban játszott (utóbbi nem szerepelt a döntőn). A Dortmundot Ottmar Hitzfeld irányította, és a fentieken túl a döntőn két gólt szerző Kalle Riedle, Matthias Sammer és Stephane Chapuisat fémjelezte. A döntőt Puhl Sándor vezette.

Sammernek különösen jó szezonja volt, hiszen 1996-ban EB-t nyert Angliában, aranylabdás lett, és mindennek betetőzéseként a Bajnokok Ligáját is.

A Juventus is címvédésre készült, hiszen az előző évben győztes gárda csak erősödött: jött Zinedine Zidane, a valaha volt legjobb futballisták egyike, már ereje teljében játszott Del Piero, abban az évben a zebráknál játszott az első BL-t megnyerő Alen Boksic. Jött Christian Vieri, beépült a csapatba kéttüdejű Angelo di Livio, és maradt Peruzzi, Ferrara, Deschamps.

A sorozatban azért már látszott, hogy a Borussia nem lesz könnyű ellenfél, hiszen csak egyetlen meccset vesztettek (a csoportkörben az Atletico Madrid ellen), a kiesés szakaszban pedig minden mérkőzésüket megnyerték: az Ajax előtt végző Auxerre-t 3-1, 1-0-ra, majd az elődöntőben az újra nagycsapattá formálódó Manchester Unitedet kétszer 1-0-ra.

A Dortmund 11 BL-mérkőzéséből 9-et megnyert, és csak egyet vesztett el, ilyen győzelmi sorozatra (82 százalékos győzelmi arány) nincs példa a Bajnokok Ligája 20 éves történetében!

A Juve viszont a Rosenborg ellen még nehezebben (1-1 Norvégiában, majd 2-0 Torinóban), az elődöntőben azonban már simán (és megint) verte a legutóbbi két év döntősét, az Ajaxot (2-1, 4-1).

Ottmar Hitzfeld alaposan felkészült az ellenfélből, és három védővel (előttük Sammer), megerősített középpályával készült a Juve ellen, tudván, hogy ugyan nyomást kell gyakorolnia az olaszok középpályájára, ugyanakkor nem tolhatja nagyon fel a védővonalát, mert a címvédő nagyon gyors kontrákra volt képes. Hitzfeld azt is tudta, hogy az ellenfél nem túl jó a rögzített helyzetek kivédekezésében - és Riedle mindkét gólja egy-egy szögletet követően született.

A döntőn ugyan Vieri és Zidane is helyzetbe került, utóbbi a kapufát is eltalálta, de a Dortmund jól védekezett, és Riedle révén még az első félidőben öt percen belül kétszer is betalált.

A második félidőben Lippi már kockáztatott: a védő Porrini helyére jött Del Piero, aki meg is hálálta a bizalmat, a 64. percben Boksic beadását sarokkal továbbította a hálóba:

Azonban mindent és mindenkit elhomályosított egy 20 éves dortmundi fiatal, Lars Ricken teljesítménye: a 70. percben állt be Chapuisat helyére, majd 16 másodperc múlva az első labdaérintéséből, egy gyönyörű átemeléssel megszerezte a Dortmund harmadik gólját. Íme egy videó a cserétől a gólörömig: