Porto-Monaco, 3-0, mert „kiscsapatok” döntőztek
Barca-Arsenal, 2-1, még Ronaldinho varázsolt
Inter-Bayern, 2-0, Mourinho megint odaért
Barca-Mu, 3-1, tiki-taka 2.0

Free polls from Pollhost.com

Friss topikok

Címkék

1984 (1) 1993 (1) 1994 (1) 1995 (1) 1996 (1) 1997 (1) 1998 (1) 1999 (1) 2000 (1) 2002 (1) 2005 (1) 2012 (2) ajax (2) bajnokok ligája (1) barcelona (1) bayern münchen (1) bayer münchen (1) beckham (2) bl (12) boli (1) capello (1) cech (1) chelsea (2) cruyff (1) del piero (1) döntő (2) dortmund (1) drogba (1) ferencvaros (1) gerrard (1) hosszabbítás (1) isztambul (1) juventus (3) kluivert (1) kopunovics (1) kuntics (1) leverkusen (1) lisztes (1) litmanen (1) liverpool (2) manchester united (1) marseille (1) mijatovic (1) milan (3) müller (1) porto (1) real madrid (2) redondo (2) ricken (1) riedle (1) robben (1) roma (1) seedorf (1) sheringham (1) valencia (1) van basten (1) van gaal (1) vincze ottó (1) will (1) zidane (1) Címkefelhő

Archívum

2004-ig csak Zidane gólja mentett meg az unalomtól

LiveInfo 2012.05.17. 17:26

A BL 2001, 2002, 2003, és 2004-es döntői a Real Madrid - Leverkusen mérkőzést leszámítva, nem hoztak túl jó játékot. 2001-ben és 2003-ban büntetőkkel nyert a Bayern és a Milan (előbbi a Valencia elleni 1-1 után, utóbbi a Juve ellen, egy gól nélküli meccsen). A 2003-as volt talán mélypont az elmúlt húsz évben: két bekkelő olasz csapat 120 percen keresztül nem csinál semmit.

A 2002-es döntő azonban máig emlékezetes marad, leginkább két dologról. Az egyik - a végre BL-t nyerő - Zinedine Zidane csodálatos kapásgólja - angol nyelvű kommentárral:

Egy másik spanyol közvetítéssel (csak az élvezet kedvéért a két kommentátor egymást üvölti túl):

A másik a 21 éves Iker Casillas debütálása a 68. percben, a megsérülő César helyén. Az ifjú kapus számos hihetetlen bravúrt mutatott be a döntő hajrájában, amivel a Real kilencedik BEK/BL trófeáját vihette haza (és a harmadik BL-győzelmét öt éven belül).

Videó Casillas védéseiről:

Egy videó a döntőről:

A 2004-es döntőbe két meglepetéscsapat került, a Porto azonban simán 3-0-ra nyert a Monaco ellen, ahol a játékosként kétszeres BL-győztes Didier Deschamps volt már az edző. Ez volt José Mourinho első diadala a BL-ben.

A Monacoban játszott akkor Fernando Morientes, akit a Real kölcsönadott (rúgott is anyaegyesületének két gólt), valamint Dado Prso is. A gólkirályi címet Morientes szerezte meg 9 góllal, míg Prso héttel a második lett.